BARINDIRMA VE WEB TASARIM HİZMETİ

Hizmet Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

1) Hizmetin Konusu

Web Hosting (internet sitelerinin barındırılması): Kullanıcının talep ve tercihlerine uygun olarak Ada Dizayn’ın hazırladığı ya da bir başkası tarafından daha önceden hazırlanmış olan internet sitesinin internete açık sunucularında, Ada Dizayn tarafından kiralanmış sunucularda ya da Ada Dizayn’ın kullanımına açık sunucularda bulundurulması ve yayımlanması işlemidir.

VPS, VDS (sanal sunucu): Kullanıcının talep ve tercihlerine uygun olarak kurulup , sadece ona özel yani onun siparişi ile oluşturulmuş paylaşımlı sanal sunuculardır. Bu hizmetler, kullanıcı siparişine göre hazırlandığı için geri iade kapsamında değildir.

2) Hizmet Süresi

Vermiş olduğu siparişle ilgili, sorumluluğu olan bedeli Ada Dizayn’ın hesabına havale veya nakit gibi ödeme kanalları ile ulaştırmasıyla başlar. Sipariş sırasında Kullanıcı tarafından tercih edilen hizmet periyodu 1 yıl (365 Gün) sonra sona erer.

3) Hizmetin Askıya Alınması, Sınırlandırılması veya Tamamen Durdurulması

Kullanıcı, Ada Dizayn tarafından kendisine tahsis edilen alanda yayınlayacağı internet sitesinin içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. Söz konusu sitedeki yazı, veri, ses, görüntü ve her tür verinin kanunlara aykırılığından doğan hukuki ve cezai sorumluluğa Kullanıcı kendisi katlanmayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Aşağıda açıklanan durumlarda Ada Dizayn, kullanıcısına verdiği hizmeti uyarı yaparak veya uyarı yapmayarak tamamen ya da kısmen, geçici bir süre ile dondurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

Toplu Mail Gönderimi: Sattığımız hiçbir hosting ve sanal sunucu paketinde toplu mail izni bulunmamaktadır. Toplu Mail Gönderim Tespiti halinde Kullanıcı’nın almış olduğu hizmet, uyarı yapılmaksızın durdurulur.

SPAM Mail Gönderimi: Spam mail alıcının rızası olmadan kendisine e-posta gönderilmesidir. Spam mail gönderiminin bir tane veya birkaç bin tane yollanmasının, ticari veya gayri ticari amaçlı olmasının önemi yoktur. Zira burada önemli olan alıcının gönderene kendisine e-posta gönderilmesi konusunda bir başvuruda bulunup bulunmadığıdır. Spam mail gönderimi nedeniyle, Ada Dizayn’a ait herhangi bir sunucunun internet üzerinde bilinen spammer sunucu listelerine girmesi halinde Ada Dizayn ayrıca listeden çıkabilmek için ödemesi gerekecek “Clearance” bedellerini müşteriden isteme ve alma hakkını saklı tutar. Ayrıca SPAM Mail Gönderim Tespiti halinde Kullanıcı’nın almış olduğu hizmet, uyarı yapılmaksızın durdurulur.

Fikir ve Sanat Eserlerine Yönelik Suçlar: “Fikir ve Sanat Eserleri Yasası”, “Markalar Yasası”, “Türk Ticaret Yasası”, “Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa” kapsamında suç teşkil edecek (copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek suçlar) ve özel hayatın dokunulmazlığına tecavüz eden davranışlarda Ada Dizayn Kullanıcı’nın hizmetini durdurma hakkını saklı tutar.

Genel Ahlak’a Ters Davranışlar: Toplumda kabul görmüş genel ahlak, örf ve adetlere ters düşecek düzeyde “adult” tabir edilen içeriklerin yayımı ve/veya Ada Dizayn servisleri kullanılarak buna aracı olunması. Ada Dizayn servisleri kullanılarak başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesaplarına yasadışı yollarla erişmeye çalışmak (“hacking” veya “hacker” olarak tanımlanan davranışlar) ve bu tür yollarla başkalarının bilgisayar / ağ / şebekelerine zarar vermek. Ada Dizayn’a ait bilgisayarlara ve üzerlerine kurulmuş olan yazılımlara zarar vermek, zarar verilmesine neden veya vermeye çalışmak. Ada Dizayn servislerini kullanarak üye/ziyaretçilere müzik dosyaları, bedava e-mail vermek, korsan yazılımlar sunulması, toplist, directory, banner değişimi, sayaç, download (dosya indirme) hizmetleri vermek, site üzerinde her türlü chat programı veya chat sunucuna bağlanan arabirim çalıştırmak, siyasi web siteler, bedava web alanı ve elektronik posta adresi dağıtılması Hizmetin durdurulmasına neden olabilir.

Başka müşterilerin hizmet almasını engelleyici içerik bulundurmak: Ada Dizayn’ın tahsis ettiği alan üzerinde kullanılan içeriğin, işlemci (maks.%20) veya hafıza kaynaklarının (maks. 500 mb.), kullanarak aynı bilgisayar üzerinden hizmet alan diğer müşterilerin aldığı hizmetin etkilenmesine neden olmak. Kaynak tüketiminin fazla olduğu durumlarda, öncelikli olarak Ada Dizayn, kullanıcıya bir üst model servis sunacaktır. Kabul edilmemesi durumunda Ada Dizayn hizmeti sonlandırma hakkını kendinde saklı tutar. Hizmet bedelinin sözleşmede belirlenen zamanda ve tam olarak ödenmemesi, kullanıcı’ya ait bir aksaklık olması. Ve burada belirtilmemiş olmasına rağmen yürürlükteki yasalara aykırı düşecek yayınları Ada Dizayn servislerini kullanarak yayınlamak, Ada Dizayn’ın kendisine vermiş olduğu şifreleri kullanarak diğer müşterilerin ve Ada Dizayn’ın güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlarda bulunmak ve Ada Dizayn’ın bilgilerine izinsiz ulaşmaya çalışmak Hizmetin durdurulmasına neden olabilir.

4) Ücretler

Ada Dizayn’ın sunduğu hizmetlerin bedelleri TL cinsindendir. Bu fiyatlara %18 yasal KDV dahildir. Faturalar ödeme yapıldıktan sonra kesilip taahhütlü olarak belirtilen müşteri adresine gönderilir.

Banka havalesi veya nakit gibi ödeme kanallarıyla barındırma ücreti Ada Dizayn’a ulaştırır. Ada Dizayn ödeme yapılmasına kadar hizmeti başlatmama veya durdurma hakkını saklı tutar. Ada Dizayn gerekli gördüğü durumlarda hizmet ücretlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Hizmet bitiminden itibaren yenileme işlemi ve ödemesi yapılmayan hizmetler durdurulur ve web site(leri) askıya alınır. 7. gün sonra verilen hizmet tamamen sona erdirilerek web site(leri) bulunduğu sunucudan tamamen kaldırılır.

5) Hak ve Sorumluluklar

Ada Dizayn tarafından, Kullanıcılarına, bu sözleşmenin birinci maddesinde belirtilen tüm hizmetler “As Is Based” veya “As Available” olarak verilir. Yani, verilen tüm hizmetler Ada Dizayn tarafından verildiği gibi Kullanıcı tarafından kabul edilmek zorundadır. Ada Dizayn verdiği herhangi bir hizmetin sürekli olacağı, kesintiye uğramayacağı, hatasız olacağı konularında ayrıca internet üzerinde güvende olacağının garantisini vermemektedir. Kullanıcı aldığı hizmetlerin durması, durdurulması, kesintiye uğraması veya hata ve zarara yol açması halinde herhangi bir hak iddia etmeyeceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

6) Tebligat Adresi ve İletişim Bilgileri

Kullanıcıya ait yasal iletişim bilgileri e-posta adresi veya telefon numarasıdır. Bu e-posta veya telefon numarasının değiştirilmesi durumunda Ada Dizayn’a e-posta veya telefonla tebliğ edilmesi gerekir. Kullanıcı, kendisine ulaşsa da, ulaşmasa da bu iletişim bilgilerine gönderilen mesaj vs. tebligatın bir iş günü sonrasında tebliğ edilmiş olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

7) Kayıtların Geçerliliği

Ada Dizayn’ın defter ve bilgisayar kayıtlarının, tarafların göndermiş olduğu elektronik posta, whatsapp mesajları, SMS ve benzeri iletilerin, Ada Dizayn tarafından muhafaza edilen Ada Dizayn / Kullanıcı arasında geçen telefon görüşmesi kayıtlarının, Kullanıcının internet ortamında yaptığı ve Ada Dizayn ‘ın bilgisayarlarında yedeklenmiş kayıtlarının, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu’nun 287. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve öncelikli delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, yukarıda belirtilen Ada Dizayn kayıtlarına karşı her türlü itiraz ve bunların usule uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

8) Temerrüde Düşme

Ada Dizayn, Kullanıcının sözleşmeden doğan sorumluluklarından olan hizmet bedelini ödememesi durumunda fatura tarihinden itibaren aylık net %5 oranında gecikme bedeli talep edebilir.

9) Yedekleme

Ada Dizayn, Sunucu yedekleme işlemini periyodik olarak yapmaktadır, Ancak olası bir fiziksel (donanımsal) arıza durumunda hiçbir yasal sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı periyodik olarak kontrol panelinden yedekleme işlemini kendisi yapmalıdır.

10) Geri İade Koşulları

İade koşulları nelerdir?

Ada Dizayn’dan satın aldığınız tüm hizmetlerin 15 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır.

İptal koşulları nelerdir?

Ada Dizayn’dan aldığınız hizmetlerin iptali için iletisim@adadizayn.web.tr adresine mail göndermeniz gerekmektedir.

Uyarı ve koşullar ile ilgili olarak aklınıza takılan soruları iletisim@adadizayn.web.tr adresine yazabilirsiniz.